
En perle av en bok! Underfundig og vakker – med ord og bilder for øye, tanke og sjel. Anne Cappelens lille diktsamling foreligger nå.
Hva med litt champagne? – Det er jo mandag . . .
Med rytme og rim setter Anne Cappelen farge til tilværelsen. Både boktittel og omslagsfoto forteller om en forfatter med mye livsglede og evne til å piffe opp så vel hverdager som fest.
Boken samler 23 dikt preget av humor, varme og spretne rim ispedd bilder av vakker natur – ”pausebilder så du kan hvile blikket mens diktet får tid til å virke” som forfatter, fotograf og utgiver Anne Cappelen så fint uttrykker det.
Den gjennomgående bankende livsnerven i denne lille perlen fra en overskuddspoet er oppsummert i et enkelt dikt vi nå har gjort til vår favoritt:
Privilegert
Jeg
velger
nå …
Av Anne Cappelen
Boken bestilles på boktrykk@gmail.com . Den koster kr. 200.- + eventuell porto. Betaling på Vipps, Paypal, konto eller cash.